Дитячий сироп Ефералган: інструкція із застосування, відгуки

У статті будуть представлені до дитячого сиропу «Ефералган» інструкція по застосуванню та відгуки.

Він представляє собою універсальний препарат, який володіє жарознижуючим ефектом, причому діє досить швидко. Його часто призначають для зниження високої температури в гострій стадії респіраторного або інфекційного захворювання. Також сироп іноді призначається в якості болезаспокійливого засобу при інтенсивній зубний, головний або м’язового болю.

Що повідомляє нам інструкція до дитячого сиропу «Ефералган»?

Опис і свідчення

В основу сиропу входить парацетамол, який має знеболювальну і жарознижувальну властивістю. Для дітей концентрація парацетамолу строго вивірена, що робить його безпечним навіть для маленьких дітей. При цьому сироп володіє приємним смаком, що полегшує його прийом. Упаковка з сиропом укомплектована спеціальною мірною ложечкою, якою зручно відміряти необхідну кількість препарату.

Згідно інструкції, дитячий сироп «Ефералган» призначається для зниження високої температури тіла у період таких захворювань, як грип і ГРЗ. Крім того, його цінують як протизапальний і знеболювальний препарат, який швидко і ефективно знімає головний або зубний біль, а також допомагає впоратися з больовим синдромом у післяопераційний період або в результаті опіків і інших ушкоджень шкірного покриву.

Загрузка...

Протипоказання

Щоб лікування не принесло шкоди дитині, слід перед застосуванням дитячого сиропу «Ефералган» уважно вивчити інструкцію, особливо протипоказання. Так, препарат не можна призначати в наступних ситуаціях:

  • Індивідуальна непереносимість парацетамолу, є діючою речовиною препарату.
  • Патологічні порушення в роботі нирок і печінки.
  • Захворювання, які впливають на процес кровотворення.
  • Вік дитини віком до 1 місяця.
  • Хвороба Жильбера.
  • Інструкція до сиропу дитячому «Ефералган»

    Необхідно пам’ятати, що препарат не можна давати дитині, вік якого віком до одного місяця. Дозування препарату підбирається індивідуально, з урахуванням віку дитини. Головною рекомендацією щодо застосування препарату є запобігання прийому більше норми, запропонованої інструкції. Стандартна дозування препарату становить 10-15 мг на один кілограм маси тіла дитини.

    Препарат слід давати дитині через півтори години після прийому їжі. Перерва між двома прийомами сиропу повинен бути не менше п’яти годин. Максимальна кількість прийомів на добу не повинна перевищувати чотири рази.

    На мірній ложечці, що йде в комплекті з сиропом, нанесені зручні поділу, які роблять процедуру набору препарату максимально простою та зручною Цифри на ложці вказують передбачуваний вага дитини, який необхідно знати для точності дозування препарату. Наприклад, якщо маса тіла дитини становить 6,5 кг, наповнювати ложку слід до позначки з цифрою 6. Максимально поділу розраховані на 16 кілограм. Якщо дитина важить більше, то препарат набирається в ложку два рази.

    Як згадувалося вище, у сиропу приємний смак, тому не виникає проблем при його прийомі дитиною. Однак бувають випадки, коли діти відмовляються приймати препарат у вигляді сиропу. У такій ситуації припустимо перемішати його з будь-якою рідиною і дати дитині.

    Згідно інструкції до сиропу дитячому «Ефералган», тривалість прийому препарату залежить від причини, по якій він приймається. Якщо сироп приймається в якості жарознижуючого препарату, то пити його слід до трьох днів. Якщо мета прийому знеболення та зняття запалень, тривалість курсу складе п’ять днів. Якщо ефект від прийому не настав, то необхідно звернутися до лікаря за консультацією.

    Побічні ефекти

    Як підтверджують інструкція та відгуки, дитячий сироп «Ефералган» добре переноситься.

    Він визнаний як ефективний препарат за адекватною ціною. У зв’язку з цим він часто вибирається батьками в якості жарознижуючого препарату для дітей. Однак слід враховувати, що безконтрольний прийом препарату з перевищенням вказаної в інструкції дози може привести до тяжких наслідків і ускладнень. Побічними ефектами від прийому «Эффералгана» можуть стати:

  • Хворобливі відчуття в області живота.
  • Нудота, що супроводжується блювотою.
  • Алергічна реакція на компоненти препарату. Проявляється в різного ступеня тяжкості, починаючи від висипань, закінчуючи набряком Квінке та анафілактичним шоком.
  • Тромбоцитопенія, анемія, агранулоцитоз, лейкопенія та інші захворювання, що змінюють склад крові.
  • Останні захворювання становлять загрозу здоров’ю дитини, тому при перших ознаках побічних ефектів або передозування необхідно показати дитину лікарю.

    Загрузка...

    Передозування

    Не можна перевищувати зазначену в інструкції до сиропу «Ефералган» дозування. Слід ретельно розраховувати дозу з урахуванням точної ваги дитини. Перевищення зазначеної дози може стати причиною появи наступних симптомів:

  • Болі ріжучого характеру в районі живота.
  • Нудота і часті позиви до блювоти.
  • Хворобливий вигляд і блідість шкірних покривів.
  • Підвищене потовиділення.
  • Якщо не вжити вчасно заходів щодо усунення симптомів передозування можливі такі важкі ускладнення, як порушення роботи нирок і печінки. В особливо важких випадках передозування може привести дитину в стан коми.

    Якщо ви виявили у дитини ознаки передозування на тлі прийому сиропу «Ефералган», слід негайно звернутися до фахівця і прийняти всі необхідні заходи. Найчастіше при передозуванні першим справою проводиться промивання шлунка, призначають активоване вугілля або інші ентеросорбенти, які знімуть ознаки інтоксикації. У деяких випадках може застосовуватися антидот.

    Особливі вказівки

    Основною діючою речовиною препарату є парацетамол. Його надлишок в організмі може стати причиною розвитку побічних ефектів. З цієї причини не можна поєднувати медикамент з іншими препаратами, до складу яких входить парацетамол.

    Не можна самостійно пролонгувати курс прийому «Эффералгана». Якщо нехтувати встановленими інструкцією і фахівцем дозуванням та тривалістю прийому, це може негативно позначитися на кровотворної системи організму, а також на стані печінки. Якщо фахівець призначає тривалий прийом даного препарату, то необхідно контролювати стан крові та печінки щоб уникнути небажаних ускладнень.

    До складу входить цукор, тому його прийом повинен бути обмежений для дітей з цукровим діабетом або виконує спеціальне лікувальне харчування, що передбачає знижене кількість цієї речовини. Це підтверджує інструкція по застосуванню до сиропу «Ефералган».

    У період терапії препаратом не слід проводити дослідження крові, так як препарат має властивість змінювати рівень глюкози і сечової кислоти, що впливає на достовірність результатів проведених аналізів. Сироп призначається педіатром, він же визначає тривалість прийому. Якщо після закінчення курсу прийому стан дитини не покращився, необхідно також звернутися до лікаря за консультацією.

    Вартість і зберігання

    Сироп для дітей відпускається без рецепта лікаря і знаходиться у вільному продажу практично в кожній аптеці. Вартість препарату досить низька, флакон об’ємом 90 мл обійдеться приблизно в сто рублів. Ця ціна нижча в порівнянні з іншими аналогічними препаратами.

    Існують такі жарознижуючі препарати, які через короткий період часу після розкриття упаковки втрачають свої властивості. «Ефералган» залишається ефективним після розтину протягом усього терміну зберігання, який становить три роки. Однак для цього слід дотримуватися умови зберігання препарату. Він повинен перебувати в темному прохолодному місці, при температурі повітря не більше 30 градусів.

    Найбільш поширеними аналогами «Эффералгана» є такі препарати у вигляді сиропів, як «Панадол», «Нурофен» і т. д. Ці препарати також ефективно справляються з високою температурою при інфекційних і вірусних захворюваннях, а також мають протизапальну і знеболюючу дію. Вартість їх, однак, на порядок вище.

    Відгуки про дитячий сиропі «Ефералган»

    Відгуки батьків про сиропі в більшості своїй позитивні. Він ефективно і швидко допомагає зняти температуру і позбавити дитину від болю при прорізуванні зубів або головного болю при застуді. Крім того, безумовно, приваблює споживачів невисока вартість препарату і його відносна безпека для маленьких дітей. Також є дуже зручною форма застосування з допомогою спеціальної мірної ложечки. На відміну від інших аналогічних препаратів тут ділення відзначають вагу дитини.

    Негативні коментарі

    Є, однак, і негативні відгуки. Так, деякі батьки відзначають, що «Ефералган» допомагає, тільки коли температура не перевищує 38,5, а при більш високих показниках виявляється неефективним. Якщо жар викликаний захворюванням інфекційного характеру, то температура знімається повільно і слабо. У деяких дітей починалася алергічна реакція при прийомі «Эффералгана». Однак це скоріше індивідуальна реакція на парацетамол або допоміжні речовини.

    Таким чином, сироп для дітей визнаний ефективним і швидкодіючим препаратом, який відносно безпечний при виконанні рекомендацій інструкції і лікуючого лікаря.

    Ми розглянули інструкцію по застосуванню до дитячого сиропу «Ефералган».