Дитячий сироп Нурофен: інструкція по застосуванню, склад та відгуки

Дитячий сироп «Нурофен» є медикаментозним препаратом, який належить до фармакологічної групи нестероїдних протизапальних лікарських засобів. Він використовується для лікування дітей в якості знеболюючого препарату і антипиретика при підвищенні температури тіла.

Склад і форми випуску

Сироп «Нурофен» для перорального (всередину) використання має рідку, злегка в’язку консистенцію, біло-перламутровий колір, характерний полуничний або апельсиновий запах і приємний солодкий смак. Головною діючою речовиною даного медичного засобу ібупрофен, зміст якого в 5 мл сиропу становить 100 мг.

Крім основного компонента до складу даної суспензії входять деякі допоміжні речовини. До їх переліку входить:

  • кислота лимонна;
  • ксантанова камідь;
  • натрію сахаринат;
  • сироп мальтитола;
  • натрію цитрат;
  • гліцерол;
  • домифена бромід;
  • хлорид натрію;
  • очищена вода;
  • ароматизатори — апельсиновий або полуничний.

Дитячий сироп «Нурофен» випускається в поліетилентерефталатні флаконах в обсязі 150 або 100 мл У картонній пачці міститься один флакон з відповідним обсягом медикаментозної суспензії, а також спеціальний шприц для дозування та інструкція з використання фармацевтичного засобу.

Загрузка...

Фармакологічна дія

Головне діюча речовина дитячого сиропу від температури «Нурофен» надає інгібуючий вплив на циклоксигеназу, що є специфічним ферментом. Він каталізує реакції перетворення арахідонової кислоти в медіатори запальних реакцій простагландини, що відповідають, у свою чергу, за розвиток запального процесу реакції в тканинах, виникнення больових відчуттів і збільшення температури. За рахунок зниження концентрації простагландинів відбувається швидкий знеболювальний, жарознижувальний і протизапальний терапевтичний ефект від використання дитячого сиропу «Нурофен». Через скільки діє даний препарат? Швидкість всмоктування даного лікарського препарату складає приблизно 20 хвилин, після чого починається безпосередній вплив на організм дитини.

Показання до використання

Застосовувати сироп «Нурофен» показано при ряді деяких патологічних процесів, які можуть супроводжуватися розвитком больового синдрому, а також підвищенням температури у дитини, і на тлі гострих запальних реакцій. У перелік показань до використання даного медикаменту входять:

  • Гострі вірусні респіраторні інфекції, які характеризуються ураженням верхніх ділянок дихальних шляхів з розвитком вираженої інтоксикації.
  • Всі різновиди грипу, які є специфічними респіраторними вірусними інфекціями, які провокуються вірусами грипу і зумовлені тяжким і середньотяжким перебігом цього захворювання з розвитком вираженої інтоксикації.
  • Різноманітні дитячі бактеріальні інфекції, які супроводжуються збільшенням температурних показників до критичних цифр.
  • Поствакцинальні реакції організму, які характеризуються, як правило, підвищенням температури у дитини після проведення планової вакцинації.
  • Мігренеподібні головні болі, а також інші різновиди больового синдрому в голові середньої інтенсивності.
  • Симптоматична цефалгия у дітей.
  • Зубний біль легкої та середньої інтенсивності, в тому числі при прорізуванні зубів.
  • Різноманітні форми невралгії, які супроводжуються болем, який розвивається внаслідок неінфекційного (асептичного) запального процесу, що зачіпає периферичні нерви.
  • Біль у горлі, середньому вусі, а також у кісткових пазухах черепа.
  • Післяопераційні і посттравматичні болю будь-якої локалізації.
  • Сироп «Нурофен» при температурі призначається дуже часто. Він є медикаментом для симптоматичної терапії вищеописаних патологічних станів. Він сприяє зниженню температури тіла, усунення запальних процесів і больового синдрому різної вираженості, однак даний медикамент не є самостійним засобом лікування, оскільки не впливає на перебіг патологічних процесів і їх прогресування.

    Протипоказання до використання ліки

    Застосування дитячого сиропу від температури «Нурофен» протипоказано при ряді деяких фізіологічних та патологічних станів, в список яких входять:

  • Індивідуальні випадки розвитку непереносимості і підвищеної чутливості організму дитини до діючої речовини або до інших компонентів даного фармакологічного препарату.
  • Випадки підвищеної чутливості до інших нестероїдних протизапальних лікарських засобів (наприклад ацетилсаліцилової кислоти, парацетамолу і т. д.
  • Наявність певних ознак виникнення синдрому «аспірінової тріади», що характеризується алергічним ринітом, бронхіальною астмою, поліпозом носової порожнини, які провокує застосування ацетилсаліцилової кислоти та інших нестероїдних протизапальних медикаментозних препаратів.
  • Різні патології шлунково-кишкового тракту, які характеризуються формуванням порушень слизової оболонки (ерозивні гастрити, виразкова хвороба шлунку або 12-палої кишці), особливо на етапах клініко-лабораторного загострення.
  • Шлунково-кишкові кровотечі будь-якої локалізації в активному періоді.
  • Запальні патології кишечника.
  • Патології кровоносної системи у формі гемофілії або гіпокоагуляції (порушення згортання крові), лейкопенії (зниження числа лейкоцитів у крові).
  • Виражене зниження функціональності печінки або нирок.
  • Зниження гостроти слуху.
  • З певною обережністю сироп «Нурофен» слід використовувати при патологіях печінки і нирок, а також при наявності в шлунку такий бактерії, як Helicobacter pylori. Крім цього слід поставитися дуже уважно до застосування цього медичного препарату при супутньому прийомі дитиною непрямих антикоагулянтів — коштів, які змінюють згортання крові, а також інших нестероїдних протизапальних лікарських засобів. При наявності у дітей бронхіальної астми, алергічних реакцій (наприклад, у вигляді кропив’янки) лікарський засіб «Нурофен» у вигляді сиропу також використовується з обережністю і тільки після рекомендації педіатра. Перед початком застосування даного медикаменту слід в обов’язковому порядку переконатися в тому, що протипоказання до цього відсутні. Яка дозування сиропу «Нурофен»?

    Загрузка...

    Дозування і спосіб застосування лікарського препарату

    Протизапальний сироп є спеціальним засобом, який може використовуватися при терапії захворювань у дітей різних вікових груп. Приймається дана суспензія перорально. При цьому можливо як одноразове її використання, так і системне — 3-4 рази на добу. Об’єм сиропу дозується за допомогою спеціального шприца, який входить в комплект медикаменту. Дозування залежать, як правило, від маси тіла та віку дитини. Розглянемо, скільки давати сиропу «Нурофен» дітям.

    Дозування можуть становити:

  • Для дітей віком від трьох до шести місяців, вагою більше 5 кг – 2,5 мл сиропу (50 мг). Добова доза – не більше 150 мг, тобто 7,5 мл
  • Дітям від шести місяців до року, вагою від 7 до 10 кг призначається 2,5 мг сиропу (50 мг) 4 рази на день, не більше 10 мл у добовому варіанті.
  • Дітям вікової категорії від одного року до трьох років, мають вагу до 15 кг, дають по 5 мл сиропу (100 мг) 3 рази в день, не більше 15 мл за добу.
  • У віковій категорії від чотирьох до шести років і при вазі 16-20 кг дітям призначається 7,5 мл суспензії (150 м) 3 рази в день, а в добу — не більше 450 мг.
  • Дітям від семи до дев’яти років при вазі 20-30 кг фахівці рекомендують приймати сироп три рази на добу в дозі 10 мл (200 мг), що становить не більше 600 мг добового обсягу активної речовини.
  • Для дітей старше десяти років і вагою від 30 кг препарат використовується в дозі 15 мл (300 мг) тричі на день у добовій дозі – не більше 45 мл
  • Перевищувати рекомендовані дозування сиропу «Нурофен» для дітей категорично заборонено, оскільки це може спровокувати виникнення найбільш непередбачуваних реакції зі сторони дитячого організму.

    Тривалість терапевтичного використання медикаменту при гарячкових станах у дітей не повинна перевищувати трьох днів, а якщо застосовувати сироп для зниження ступеня вираженості больового синдрому – не більше п’яти днів. Якщо в подальшому симптоматика патологічного процесу зберігається, необхідно терміново показати дитину фахівцеві, оскільки тривале підвищення температури може свідчити про розвиток дуже серйозних і небезпечних для життя патологічних процесів.

    Перед використанням дитячого сиропу «Нурофен» його необхідно збовтати, після чого дозувальний шприц щільно прикріпити до горлечка флакона і набрати достатній об’єм рідини, тримаючи його при цьому у вертикальному положенні. Після цього вміст шприца за допомогою повільного натискання на поршень видавлюють в рот дитини. Після застосування шприц-дозатор необхідно промити водою і просушити.

    Через скільки діє дитячий сироп «Нурофен» цікаво багатьом батькам. Часто після застосування сиропу температура починає знижуватися через 30-50 хвилин. Щоб температура знижувалася швидше, необхідно вдатися до прикладання до чола малюка примочок.

    Скільки діє сироп «Нурофен»? Відомо, що препарат виявляє свій вплив протягом максимум восьми годин.

    Побічні реакції від прийому даного медикаменту

    У період застосування у дітей лікарської суспензії можливий розвиток деяких негативних реакцій, що спостерігаються з боку різних органів і систем:

  • Травний тракт – диспепсія з позивами до блювання, больові відчуття в животі з локалізацією у верхніх його частинах (епігастрії), виникнення діареї, ерозивно-виразкових уражень слизової верхніх ділянок шлунково-кишкового тракту.
  • Нервова система – головний біль, періодичне розвиток запаморочення, порушення денного і нічного сну, психічне збудження.
  • З боку судинної системи і серця дитини — підвищення показників системного артеріального тиску, почастішання ритмів серця.
  • Система сечовиділення – порушення функціональності нирок, запалення сечового міхура реактивного характеру (цистит).
  • Червоний кістковий мозок та кровотворення – зниження кількості еритроцитів (анемія), лейкоцитів (лейкопенія), тромбоцитів (тромбоцитопенія).
  • Алергічні прояви – висип на шкірному покриві, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк (набряк Квінке), важкі некротичні пошкодження шкіри (синдром Стівенса-Джонсона або Лайєлла), бронхоспазм (звуження просвітів бронхів алергічної етіології з виникненням задишки), анафілактичний шок.
  • У разі виникнення вищеописаних явищ у дитини після прийому сиропу «Нурофен» лікування цим медикаментом необхідно припинити.

    Особливі вказівки щодо використання ліки

    Існує деякі особливі рекомендації, на які слід звернути звертати увагу при лікуванні дітей медикаментом в сиропі:

    • Оскільки сироп застосовується для дітей, в ньому не міститься в якості додаткових компонентів шкідливих для здоров’я барвників.
    • Даний лікарський засіб містить цукор, що слід врахувати при його використанні у дітей з цукровим діабетом.
    • Основна речовина медикаменту може взаємодіяти з іншими фармакологічними засобами, наприклад з антикоагулянтами, глюкокортикоїдами, метотрексатом, а також послаблювати терапевтичний ефект сечогінних та антигіпертензивних препаратів.
    • Не допускається використання медичного засобу у дітей до трьох місяців. Застосування дитячого сиропу «Нурофен» повинно бути обережним.

    Симптоми передозування препаратом

    У разі перевищення терапевтичних доз сиропу для дітей спостерігається виникнення різкого болю в животі, нудоти, шуму у вухах, а в деяких випадках можливий метаболічний ацидоз (підвищення кислотності в шлунку). Можливі порушення свідомості аж до розвитку коми, зниження артеріального тиску, порушення ритмів і частоти скорочень серця.

    Усунення симптомів передозування від застосування сиропу «Нурофен» передбачає промивання шлунка, а також використання сорбентів для очищення кишечника.

    Аналоги медикаментозного засобу

    Чим можна замінити ліки? Аналогічними за складом і лікувальним ефектом суспензії «Нурофен» є наступні медичні препарати:

    • «Адвіл»;
    • «Ібупрофен»;
    • «Ибуфен».

    Відгуки про даному лікарському препараті

    Оскільки лікарський засіб в сиропі для дітей «Нурофен» на сьогоднішній день є самим популярним і найбільш часто призначуваних медикаментом для симптоматичного лікування, відгуків про нього – безліч, причому більшість з них містять велику кількість позитивної інформації про вплив даного медикаменту.

    Сироп «Нурофен» по праву вважається найбільш затребуваним медичним засобом, використовуваним в дитячому віці, оскільки, зважаючи на думку багатьох батьків, сироп впливає дуже швидко, ефективно знижує температуру у дитини і знімає больові відчуття в м’язах, характерні для інтоксикації при респіраторних захворюваннях. Крім цього, батьки задоволені формою випуску даного препарату і відзначають, що його дуже зручно і легко дозувати і давати дитині.

    Дуже важливим аспектом у відгуках про даному ліках є те, що сироп для дітей «Нурофен» має дуже м’який і приємний фруктовий смак, що дозволяє без особливих труднощів давати його дітям. А малюки, як відомо, дуже не люблять приймати ліки. Що стосується саме цього сиропу, батьки відзначають, що діти з радістю його п’ють, а спеціальний дозуючий шприц допомагає їм дати дитині саме те кількість сиропу, який необхідно.

    Педіатри також рекомендують дане медикаментозне засіб, оскільки його дія є досить тривалим і м’яким, не викликає масу неприємних побічних симптомів і серйозних реакцій з боку дитячого організму. Вони також вказують на те, що препарат не містить шкідливих барвників і практично безпечний навіть для дітей ранніх віків.

    Єдиним мінусом даного медичного кошти, на думку педіатрів і батьків, є те, що після його застосування у дітей іноді виникають деякі побічні ефекти у формі алергічних реакцій, що проявляються у шкірної висипки і свербінні деяких ділянок шкіри, особливо на обличчі малюків. Тим не менш подібні прояви мають незначний характер і швидко усуваються, особливо при супутньому використанні антигістамінних лікарських препаратів, ефективно знімають будь-які симптоми алергії.