Парацетамол дитячий, суспензія: інструкція по застосуванню, аналоги

Дитячий «Парацетамол» є жарознижуючу і болезаспокійливу засобом. Враховуючи серйозні проблеми при передозуванні, необхідно суворо дотримуватися рекомендацій лікаря і слідувати інструкції.

Склад

Згідно інструкції, дитячий «Парацетамол» в сиропі і суспензії має у складі основний діючий компонент парацетамол у дозі 120 мг/5 мл До допоміжних компонентів відносяться:

  • авицел RC-591, або мікрокристалічна целюлоза (натрію кармеллоза);
  • ксантанова камедь, або смола ксантанова;
  • нипагин, або метилпарагідроксибензоат;
  • цукор, або сахароза;
  • пропіленгліколь;
  • гліцерин, або гліцерин;
  • харчової сорбіт, або сорбітол;
  • апельсиновий або полуничний ароматизатор;
  • очищена вода.

Фармакологічні властивості

Згідно інструкції до дитячого «Парацетамолу» в суспензії 120 мг, фармадинамика препарату полягає в наступному: це анальгетик ненаркотического типу, що володіє яскравим жарознижуючу і знеболюючу дію. Ліки блокує циклооксигеназу один і два, яка впливає на центральну нервову систему. Крім того, препарат впливає на осередки терморегуляції і болю. Перкоксидазы клітин повністю нейтралізують дію препарату на циклооксигеназу, внаслідок чого сильний протизапальний ефект не проявляється. Також від впливу парацетамолу не страждає слизова оболонка шлунка і кишечника, а обмін води і солей в організмі внаслідок впливу ліки не порушується.

Щоб з’ясувати, через скільки діє дитячий «Парацетамол» в суспензії по інструкції, необхідно вивчати фармакенетику препарату. Вона полягає в наступному:

  • Висока ступінь абсорбції, при якій максимальна концентрація досягається протягом півгодини-двох годин і становить від п’яти до двадцяти мкг/мл
  • З плазмовими білками препарат зв’язується на п’ятнадцять відсотків;
  • Парацетамол проникає крізь бар’єр гематоэнцефалии.
  • При прийомі препарату годуючою матір’ю в грудне молоко проникає менше двох відсотків від прийнятої дози.
  • Терапевтичний ефект концентрації препарату в плазмі крові досягається тільки при застосуванні парацетамолу в дозі десять-п’ятнадцять мг/кг.
  • Метаболізм препарату в печінці відбувається наступним чином: вісімдесят відсотків вступає у взаємодію кон’югації і глюкуронової кислоти, а також сульфатів, в результаті чого утворюються неактивні метаболіти; сімнадцять відсотків гидроксилируются, утворюючи вісім метаболітів активного типу, які вступають у конъюгенную реакцію з глутатионом, цистеїном і кислотою меркаптуровой, утворюючи в результаті метаболіти неактивні типу.
  • Основні ізоферменти цитохрому Р450 при такому типі метаболізму — ізофермент CYP2E1, виконує провідну роль, і ізоферменти CYP3A4 і CYP1A2, грають другорядну роль. Якщо глутатіону недостатньо, матаболиты здатні блокувати системи ферментів гепатоцитів, а також викликають некроз цих ферментів.
  • Згідно інструкції до дитячого «Парацетамолу» в суспензії, синтез метаболітів речовини парацетамол (наприклад, сульфати, глюкуроніди, а також кон’югати, що містять глутатіон), має низьку фармакологічну та токсичну активність.
  • Напіввиведення входять у препарат речовин відбувається протягом двох-трьох годин. Протягом доби з організму виводиться від вісімдесяти п’яти до дев’яноста п’яти відсотків основної діючої речовини за допомогою нирок у вигляді сульфатів і глюкуронідів, а три відсотки виводиться в чистому вигляді.

Показання до застосування

Згідно інструкції по застосуванню «Парацетамолу» в суспензії або дитячому сиропі, препарат застосовується в наступних випадках:

  • При виникненні слабкого або помірно інтенсивного больового синдрому.
  • При виявленні лихоманки під час перебігу інфекційно-запального захворювання, включаючи вірусні інфекції.
  • При виникненні поствакцинальної гіпертермії.
  • Дозування і спосіб застосування

    5 мл суспензії містять 120 мг парацетамолу. Таким чином, згідно інструкції до дитячого «Парацетамолу» в суспензії, 100 мл містить шістнадцять доз по 5 мл; 150 мл -24 дози, а 200 мл – 32 дози.

    Препарат необхідно приймати внутрішньо перед їжею. Суспензію приймають в сухому, нерозведеному вигляді, запиваючи достатньою кількістю води. Перед застосуванням необхідно ретельно збовтати. Приймати препарат потрібно до чотирьох разів на день, витримуючи інтервал між прийомами не менше чотирьох годин.

    Згідно інструкції по застосуванню дитячого «Парацетамолу» в суспензії, розмір дозування розраховується, виходячи з ваги і віку дитини. Одна доза становить 10-15 мг/кг ваги, а добова доза – не більше 60 мг/кг ваги.

    Для того щоб точно розрахувати дозування препарату використовується або мірна ложка, або шприц (додається атрибут залежить від комплектації препарату).

    Згідно інструкції до дитячого «Парацетамолу» в суспензії, якщо використовується мірний шприц, необхідно виконати наступні дії:

  • Ретельно збовтати суспензію.
  • Відкрити кришку у флакон.
  • Щільно вставити шприц в отвір встановленого на шийці флакона адаптера.
  • Перевернути флакон зі шприцом всередині, потім плавно потягнути вниз поршень, при цьому акуратно повертаючи його.
  • Повернути флакон в нормальне положення і витягти шприц з ліками, при цьому акуратно повертаючи його.
  • Давати дитині препарат через мірний шприц. Для того, що суспензія надходила в порожнину рота плавно, необхідно повільно натискати на поршень або вводити ліки частинами.
  • Промивати мірний шприц необхідно проточною водою, кожний раз відразу після використання. Після цього його необхідно просушити, попередньо розібравши, при нормальній температурі, прибравши мірний шприц в недоступне для дитини місце. Зберігати його необхідний разом з лікарським препаратом, в упаковці.

    Згідно інструкції до дитячого «Парацетамолу» в суспензії, дозування препарату наступна:

    • Від одного до трьох місяців — для лікування симптомів, що проявилися при вакцинації, застосовується одна доза суспензії в обсязі 2,5 мл Через чотири години, якщо температура у дитини не спадає, можна повторити прийом. Після повторного прийому необхідно звернутися за допомогою до лікаря. Подальший прийом препарату в якості засобу лікування гіпертермії після вакцинації можливий тільки під контролем лікаря. Якщо лікування необхідно для недоношеної дитини від одного до трьох місяців, цей препарат можна приймати тільки після консультації з лікарем.
    • Від трьох місяців до року – від двох з половиною до п’яти мл (або ж від шістдесяти до ста двадцяти мг) залежно від ваги дитини (інструкція до дитячого «Парацетамолу» в суспензії містить відповідну таблицю).
    • Від року до шести років – від п’яти до десяти мл (або ж від ста двадцяти до двохсот сорока мг) залежно від ваги дитини.
    • Від шести до чотирнадцяти років – від десяти до двадцяти мл (або ж від двохсот сорока до чотирьохсот вісімдесяти мг) залежно від ваги дитини.

    Згідно інструкції до дитячого «Парацетамолу» в суспензії 120 мг/5 мл (або будь-який інший), дозування залежно від ваги визначається наступним чином:

  • Від 4 до 8 кг – 2,5 мл.
  • Від 8 до 16 кг — 5 мл
  • Від 16 до 32 кг — 10 мл
  • Понад 32 кг – 15-20 мл
  • Дорослим незалежно від ваги – 20 мл
  • Тривалість лікування не повинна перевищувати три дні (якщо застосовується як жарознижувальний засіб) і не повинна перевищувати п’яти днів (якщо застосовується як знеболюючий засіб). Подальше лікування препаратом можливе лише після схвалення лікаря.

    Особливі вказівки

    Згідно інструкції до дитячого «Парацетамолу» в суспензії, перед прийомом препарату необхідно вивчити особливі вказівки:

    • При прийомі препарату під час вагітності або грудного вигодовування слід враховувати, що він проникає крізь плаценту і в лактат. Якщо прийом здійснюється у терапевтичній дозі, то він абсолютно нешкідливий для дитини; якщо у високих, то може надати гепатотоксична дія. Тому потрібно строго слідувати інструкції щодо дозування препарату. Якщо прийом здійснюється у період грудного вигодовування, слід враховувати, що концентрація препарату в грудному молоці становить один-два відсотки від дози матері. Таким чином, негативних наслідків для дітей на грудному вигодовуванні встановлено не було. Застосовувати препарат необхідно, суворо дотримуючись дозування і режим прийому.
    • Необхідно уникати застосування препарату одночасно «Парацетамол» з іншими парацетамолсодержащими лікарськими засобами, так як це може спровокувати передозування даним компонентом.
    • Якщо застосування препарату триває більше п’яти днів, необхідно контролювати периферичну кров (її показники), а також стан функціонування печінки.
    • Людям, страждаючим діабетом, при застосуванні препарату необхідно враховувати, що до складу входять сорбітол і сахароза (0,25 ХЕ 5 мл).
    • Після прийому парацетамолу спотворюються результати досліджень щодо вмісту в кров’яній плазмі глюкози і кислоти (сечовий).
    • Якщо підвищена температура тримається більше трьох днів, а больові відчуття більше п’яти, необхідно негайно звернутися до лікаря.
    • Згідно інструкції до дитячого «Парацетамолу» в суспензії, препарат не впливає на можливість керування транспортним засобом та іншими рухомими механізмами.

    Побічні дії

    Згідно інструкції по застосуванню дитячого «Парацетамолу» в суспензії, препарат може викликати наступні побічні реакції:

    • нудоту;
    • блювоту;
    • біль у животі;
    • алергічну реакцію у вигляді свербежу, висипу на шкірі, кропив’янки або набряку Квінке;
    • лейкопенію;
    • агранулоцитоз;
    • тромбоцитопенію.

    Тривале застосування з великими дозуваннями може викликати нефротоксичний і розвиток гепатотоксичної дії у вигляді інтерстиціального нефриту або папілярного некрозу, а також гемолітичну або апластичну анемію, метгемоглобінемію або панцитопенію.

    Перевищення встановленої дизировки препарату може спричинити печінкову недостатність.

    Взаємодія з іншими ліками

  • Фенітоїн, барбітурати, етанол, флумецинол, фенілбутазон, рифампіцин, трициклічні антидепрессантым та інші індуктори печінкового мікросомального окиснення збільшують вироблення активних гидроксилированных метаболітів, у зв’язку з чим можливий розвиток токчического дії, якщо передозування невелика.
  • Інгібітори окислення (мікросомального) знижують можливість інтоксикації.
  • Тривалий прийом великих доз парацетамолу з саліцилатами збільшує ризик виникнення раку нирок або сечового міхура.
  • Етанол викликає розвиток гострої ступеня панкреатиту.
  • Тривалий прийом парацетамолу з нестероїдними протизапальними засобами збільшує ризик виникнення аналгетичну нефропатії, а також ниркового папілярного некрозу.
  • Одночасний прийом парацетамолу з «Дифлунисалом» підвищує концентрацію плазми на п’ятдесят відсотків, тобто виникає ризик інтоксикації.
  • Протипоказання

    До протипоказань відносяться:

    • індивідуальна непереносимість компонентів препарату;
    • захворювання кровоносної системи;
    • відсутність глюкозо-шість-фосфатдегідрогенази на генетичному рівні;
    • недолік ізомальтази/сахарази, фруктозная непереносимість або мальабсорбція (глюкозо-галактозна);
    • новонароджені (до одного місяця).

    Обережне застосування в наступних випадках:

    • ниркова або печінкова недостатність;
    • алкоголізм або печінкове ураження алкоголем;
    • діабет;
    • період вагітності і лактації;
    • вік від одного до трьох місяців.

    Передозування

    Симптомами передозування можуть бути:

    • блідість шкіри;
    • розлади шлунково-кишкового тракту;
    • рясне потовиділення.

    Важка передозування може викликати печінкову недостатність, аритмію, кому і навіть смерть.

    При виявленні перших ознак отруєння необхідно негайно звернутися до лікаря.

    Лікування при передозуванні полягає в наступному:

  • Промити шлунок не пізніше, ніж через чотири години після передозування.
  • Прийняти активоване вугілля.
  • Ввести донатори SH-груп і метіонін протягом восьми годин після отруєння.
  • Подальші дії визначає лікар, виходячи з ступеня отруєння і минулого часу.

    Умови зберігання

    Зберігати препарат необхідно в теплому сухому місці. Температура зберігання – не більше 25 градусів. Тримати в недоступному для дітей місці.

    Термін зберігання – три роки. Після закінчення терміну придатності препарат необхідно викинути.

    Упаковка

    Суспензія для прийому всередину з апельсиновим або м’ятним смаком дозуванням 120 мг/5 мл випускається по 100, 150 або 200 грамів у темному скляному флаконі.

    Флакон разом з інструкцією і мірним шприцом або мірною ложкою упакований в картонну пачку.

    Аналоги

    Аналогами «Парацетамолу» є такі лікарські препарати:

    • «Панадол бебі».
    • «АнГриМакс».
    • «Пиарон».
    • «Парацетамол Дарниця, №10».
    • «Грипомед».
    • «Грипоцитрон» (порошок).
    • «МаксГрипп».
    • «Гриппостад® С» (капсули).
    • «Пиарон» (суспензія).
    • «Колдрекс» (таблетки).
    • «Колдрекс Юніор»
    • «Антифлу Кідс»

    «Парацетамол» дитячий – дуже часто використовується ліки. Але його прийом, як і прийняття будь-якого іншого препарату, необхідно узгоджувати з лікарем.