Як приймати Парацетамол від температури: інструкція

У цій статті розглянемо застосування «Парацетамолу» при температурі.

Він є дуже поширеним знеболювальну і жарознижувальну препаратом. Належить до засобів групі анилидов. У деяких країнах випускається під альтернативним назвою «Ацетамінофен». Препарат практично не має побічних ефектів, якими володіють велика частина НПЗЗ, однак, прийом надмірно великих доз негативно впливає на функціонування кровоносної системи, нирок і печінки.

Важливо відзначити, що ризик виникнення побічних гепатотоксичних та нефротоксичних ефектів значно зростає, якщо паралельно з прийомом «Парацетамолу» вживати етанол-містять рідини (в тому числі лікарські настоянки). Цим обумовлена рекомендація утримуватися від алкогольних напоїв на період лікування.

У порівнянні з «Аспірином» «Парацетамол» володіє безперечною перевагою – ризик загострення хронічної форми гастриту, розвиток виразкової хвороби шлунка мінімальний.

«Парацетамол» від температури є центральним ненаркотическим анальгетиком, самим безпечним і дієвим.

Має жарознижувальну, знеболювальну і слабку протизапальну дію. Лікарським засобом виявляється вплив на клітинний склад мозку. Їм подаються сигнали про результати зниження теплоутворення в організмі. Температура за допомогою даного засобу збивається за короткий проміжок часу, так як цілющі компоненти засвоюються протягом 30 хвилин. Даний медикамент приймають головним чином при ГРВІ чи грип. Пацієнт повинен розуміти, що препарат справляється з симптомами, але не лікує причини, провокуючі жар.

Форми випуску препарату

Активна речовина у складі «Парацетамолу» — пара-ацетаминофенол. Вперше препарат був синтезований в кінці 70-х роках XIX століття, клінічні випробування завершилися через 10 років. У продаж препарат вперше надійшов у 1953 році, первісне торгова назва «Тайленол». Вже через три роки з’явився препарат під назвою «Панадол», у складі якого було те ж саме хімічна речовина. Сучасні фармацевтичні компанії випускають широкий спектр парацетамолсодержащих медикаментів, у складі яких знаходяться додаткові діючі речовини, такі як анальгін, кодеїн, ацетилсаліцилова кислота, кофеїн.

«Парацетамол» від температури вітчизняного виробництва випускається у формі звичайних таблеток з дозуванням по 200, 325, 500 мг у таблетках з оболонкою (наприклад, «Панадол Екстра» в дозуванні по 325, 500 мг).

Аптечні мережі також пропонують розчинні таблетки «Парацетамол-Хемофарм», «Флютабс», «Панадол-Екстра», «Ефералган» в дозуванні по 500 мг.

Серед найбільш популярних препаратів з вмістом парацетамолу можна відзначити порошки, призначені для приготування лікувального розчину – «Терафлю» і «Фервекс».

Крім цього, на фармацевтичному ринку представлені розчини для ін’єкцій, наприклад, «Перфалган». Спеціально для дітей випускаються такі препарати у вигляді сиропів – «Еффералган Дитячий» і «Панадол Бебі», а також суспензії для прийому перорально – «Далерон», «Калпол», «Парацетамол Дитячий».

Що ще входить до складу «Парацетамолу» від температури?

Додаткові інгредієнти

Поряд з активною речовиною препарат «Парацетамол» включає в себе деякі додаткові речовини, такі як повідон, кальцію стеарат, кислота стеаринова, примогель, желатин, лактоза, крохмаль.

У суспензії, крім активного компонента, знаходяться також ксантовая камедь, гліцерин, ароматизатор, вода, барвник, сорбітол.

Свічки, призначені для ректального застосування, містять у собі крім основного компонента твердий жир.

Чому слід вибирати «Парацетамол» від температури дорослим і дітям?

Загрузка...

Основні переваги перед аналогічними препаратами

Речовина пара-цетаминофенол впливає безпосередньо на центр терморегуляції, який розташований в гіпоталамусі. Таким чином, антипіретичний ефект, який він чинить, максимально схожий на процес природного зниження температури тіла пацієнта. Порівняно з НПЗЗ «Парацетамол» володіє ще однією перевагою – селективністю дії. Таким чином, стає можливим застосування його при лікуванні дітей.

Ще одна безсумнівна перевага – швидкість виведення продуктів обміну препарату. Повністю виключається кумуляція токсинів в тканинах і органах.

Тільки від температури «Парацетамол» застосовують?

Показання до застосування

«Парацетамол» є засобом, спрямованим на купірування симптомів. Він абсолютно не впливає на динаміку патологічних процесів. Найбільш поширене показання до прийому препарату – гіпертермія (підвищена температура тіла людини), що виникає при простудному, або вірусному захворюванні, а також болі в м’язах і кістках, що з’являються при грипі різних типів та ГРВІ.

Не всі знають, що «Парацетамол» можна від температури пити.

Препарат рекомендований до прийому при наступних симптомах:

  • Головні болі, у тому числі мігрені.
  • Болі в суглобах (артралгія).
  • Болі в м’язах (міалгія).
  • Різного роду невралгії.
  • Ішіас.
  • Зубний біль.
  • Артроз.
  • Гарячкові стани неуточненої природи.
  • Болючі менструації (альгодисменорея).
  • Яка ще інформація міститься в інструкції по застосуванню до пігулок «Парацетамол» від температури для дорослих і дітей?

    Дозування, спосіб застосування лікарського препарату

    Необхідний ефект при лікуванні ацетаминофеном досягається при прийомі доз з розрахунку 10-15 мг на кожен кілограм маси тіла пацієнта.

    «Парацетамол» у формах, призначених для перорального прийому (сиропи і пігулки) слід приймати після їжі, через 2 години. Рекомендується запивати чистою водою у великій кількості. При прийомі препарату на повний шлунок значно сповільнюється абсорбція, необхідний терапевтичний ефект настає значно пізніше.

    Загрузка...

    Як краще давати «Парацетамол» від температури дітям?

    Препарат у формі супозиторіїв слід вводити ректально по 1 свічці на прийом.

    Фахівці рекомендують дорослим і підліткам, які досягли віку 12 років (з масою тіла більше 40 кг), приймати по 1 г «Парацетамолу» або 2 таблетки по 500 мг. При цьому добова норма споживання не повинна перевищувати 4 р.

    Для дітей молодше 12 років дозування слід розраховувати індивідуально, виходячи з маси тіла. Розраховувати слід за формулою 10-15 мг на кожен кілограм маси тіла. Добова доза не повинна перевищувати 60 мг на кілограм маси. Приймати препарат необхідно кілька разів в день, а між прийомами доцільно робити однакові тимчасові перерви.

    При лікуванні дітей до 1 року дозування повинна становити 24-120 мг, до 4 прийомів на добу. Для дітей у віці 1-6 років дозування повинна становити від 120 до 240 мг на один прийом.

    Що потрібно врахувати при застосуванні «Парацетамолу» при температурі дорослим і дітям?

    Курс лікування не повинен перевищувати 5 днів. При збереженні підвищеної температури протягом 3 днів, а больового синдрому – 5 днів, необхідно звернутися за консультацією до лікаря. Найчастіше фахівці в таких випадках рекомендують провести заміну препарату на альтернативний анальгетик або антипіретик. Щоб уникнути розвитку побічних ефектів слід приймати мінімальні дози, що надають ефект, а також суворо дотримуватися рекомендовану схему прийому. Особливо при використанні «Парацетамолу» від температури у дітей.

    Фармакологічна дія

    Основна активна речовина, що міститься у складі препарату, що блокує фермент циклооксигеназу. В результаті відбувається значне зниження рівня секреції медіаторів болю – простагландинів. «Парацетамол» безпосередньо впливає на центри болю та терморегуляції, які знаходяться в головному мозку. Вчені мають підставу вважати, що виражений ефект антипиретика і анальгетика обумовлений, крім усього іншого, здатність «Парацетамолу» селективно блокувати ЦОГ-3 – фермент, який прискорює синтез простагландину і бере участь у формуванні почуття болю та гарячкового стану.

    Даний препарат має досить слабкі протизапальні властивості, так як вони нейтралізуються пероксидазою периферичних тканин. Щодо водно-електролітного обміну «Парацетамол» негативно не впливає.

    Фармакодинаміка

    Після перорального прийому лікарського препарату «Парацетамолу» активні речовини швидко всмоктуються у травному тракті. Максимальна концентрація речовини в крові досягається протягом 30-120 хвилин. Приблизно 15% діючої речовини кон’югується з плазмовими білками. Медикамент вільно обходить гематоенцефалічний бар’єр. Найбільша частка активної речовини біотрансформується в печінці. Період напіввиведення з організму становить 1-4 години (у пацієнтів літнього віку він трохи більше). Приблизно 3% сульфатів, глюкоронидов, пара-ацетаминофенола без змін виводиться з сечею.

    Це підтверджує інструкція по застосуванню до «Парацетамолу» при температурі для дорослих і дітей.

    Протипоказання до застосування

    Основними протипоказаннями, що перешкоджають призначенню «Парацетамолу» є:

  • «Аспіринова тріада» (поєднання рецидивуючого поліпозу носа, бронхіальної астми та непереносимості НПЗП).
  • Індивідуальна непереносимість компонентів препарату.
  • Кровотеча в ШКТ.
  • Виразкові, ерозивні, запальні процеси в ЖКТ.
  • Гіперкаліємія.
  • Виражена дисфункція нирок.
  • Стан після проведення процедури аортокоронарного шунтування.
  • Строго протипоказані препарати з вмістом активної речовини дітей на першому місяці життя. Згідно інструкції по застосуванню, таблетки «Парацетамол» при температурі необхідно з обережністю приймати при наявності наступних патологій та захворювань:

  • Ураження печінки алкоголем, хронічний алкоголізм.
  • Печінкова недостатність, ниркова недостатність.
  • Патології, що зачіпають судини головного мозку.
  • Патології периферичних артерій.
  • Хронічна ССС, наявність ішемічної хвороби серця.
  • Якщо пацієнт страждає від цукрового діабету, варто утриматися від прийому «Парацетамолу» у формі сиропу, так як в якості додаткового інгредієнта він містить цукор. При будь-якому хронічному захворюванні чи можна при температурі «Парацетамол» визначає лікуючий лікар.

    Побічні ефекти при прийомі препарату

    Прийом препарату жінками в період вагітності значно підвищує ймовірність виникнення такої патології, як неопущеніе яєчка у немовлят чоловічої статі. Лікування крипторхизма найчастіше припускає хірургічне втручання. Деякі фахівці також вважають, що «Парацетамол», поряд з «Аспірином» підвищує ризик розвитку у дитини бронхіальної астми.

    Крім цього, існує думка, що лікування «Парацетамолом» хоч і незначно, але знижує емоційний відгук пацієнтів.

    При прийомі лікарського засобу протягом тривалого періоду (навіть у рекомендованих дозах) загрожує розвитком аналгетичну нефропатії, внаслідок якої може виникнути ниркова недостатність у важкій формі.

    Небезпека передозування

    Практично кожне фармакологічний засіб у надмірній дозі може викликати летальний результат. У «Парацетамолу» токсичність досить мала, однак, якщо доза одноразового прийому перевищує 10-15 г для дорослих і 140 мг на кілограм маси тіла у дітей, може початися розвиток серйозного ураження печінки. Причина тому – гипотоксическое дію проміжних метаболічних продуктів пара-ацетаминофенола.

    Як вже зазначалося, «Парацетамол» в таблетках дітям при температурі потрібно давати з великою обережність і строго слідувати інструкції.

    Настання летального результату можливо, якщо прийняти протягом 40 діб і більше таблеток препарату. При строгому дотриманні інструкції ймовірність випадкового прийому такої кількості таблеток виключена.

    У разі істотного перевищення рекомендованої дози може виникнути такий небезпечний побічний ефект, як серйозна кровотеча в ШКТ. В даному випадку пацієнту необхідна невідкладна госпіталізація. При відсутності своєчасної медичної допомоги не виключено настання летального результату.

    Слід зазначити, що при передозуванні даними медикаментом гемодіаліз виявляється неефективним, а форсований діурез може бути небезпечним для пацієнта. Якщо настала інтоксикація «Парацетамолом», строго протипоказано використання глюкокортикоїдів, а також антигістамінних засобів, так як вони активують синтез продуктів метаболізму, що негативно впливають на печінку.

    Взаємодія з іншими лікарськими препаратами

    З особливою обережністю необхідно приймати «Парацетамол» спільно з препаратами групи антикоагулянтів (наприклад, Варфарином»), антиагрегантів (наприклад, Ацетилсаліциловою кислотою»), глюкокортикостероїдних гормонів («Преднізолон») та інгібіторів зворотного захоплення серотоніну («Sertraline», «Флуоксетин» і т. д.)

    Неприпустимим є поєднання «Парацетамолу» з фенобарбиталсодержащими ліками, такими як «Корвалол» або «Валокардін».

    Інструкція до «Парацетамолу» при температурі повинна строго дотримуватися.

    Період вагітності і грудного вигодовування

    Заборонений прийом цього лікарського засобу жінкам, які перебувають на третьому триместрі вагітності. Прийом «Парацетамолу» на перших двох триместрах припустимо за призначенням лікаря, який враховує співвідношення очікуваної користі для матері і ймовірного ризику для плода.

    У період грудного вигодовування прийом препарату не протипоказаний, так як в грудне молоко проникає не більше 1% активної речовини.

    Додаткова інформація

    Якщо захворювання викликає у пацієнта істотне зниження апетиту, фахівці рекомендують скоротити вдвічі кількість препаратів, що приймаються перорально. Це запобігти подразнюючу дію препарату на слизові органів системи травлення.

    Деякі препарати, крім пара-ацетаминофенола, містять у собі такий додатковий інгредієнт, як кофеїн. Вченими доведено, що кофеїн значно посилює вплив «Парацетамолу» завдяки збільшенню його біодоступності. Таке поєднання дає змогу ефективно купірувати головні болі, що виникають при зниженому артеріальному тиску.

    Терапевтичний ефект від застосування «Парацетамолу» при температурі посилюється, якщо приймати його в комплексі з аскорбіновою кислотою, так як вітамін С значно уповільнює процес виведення активної речовини з організму.