Як лікувати діарею після антибіотиків?

Причини і симптоми

Діарея після прийому антибіотиків являє собою кишкове захворювання. Причин її появи може бути багато: постійні стреси, вживання в їжу неякісних продуктів і т. д. Однак прийом антибіотиків – це найбільш частий провокуючий діарею фактор. Дуже важливо визначити правильну причину дискомфорту. При цьому враховуються такі показники:

  • Консистенція стільця.
  • Наявність болючості і дискомфорту в області живота.
  • Не можна ігнорувати розлад кишечника. Необхідно враховувати кількість проявів діареї. Ці показники допоможуть спеціалісту точно визначити причину захворювання і вибрати відповідну схему лікування.

    На який день з’являється?

    Діарея після антибіотиків може проявитися як на перший, так і на десятий день після початку прийому антибактеріальних препаратів. Головним симптомом є наявність рідких і частих випорожнень кишечника. У жінок і дітей, крім цього, можуть спостерігатися наступні симптоми:

    Цікаве:  Вторинний сифіліс: причини, симптоми, діагностика і лікування. Де краще здавати аналіз на сифіліс?
  • Кандидоз піхви і у роті.
  • Поява виразок у куточках рота.
  • Хворобливість в області живота.
  • Больовий синдром при пальпації.
  • Підвищення температури.
  • Якщо почалася після антибіотиків діарея – що робити? Про це далі.

    Для фекалій характерна водянистість. Поряд з цим, у людини спостерігається постійна спрага, так як організм на тлі діареї зневоднюється. Знеболюючі препарати, як правило, погіршують стан. Лікар при постановці діагнозу антибіотико-асоційована діарея спирається на анамнез пацієнта, історію хвороби та прийняті препарати.