Адлай Варан – перший олімпієць серед чеченських борців

Незламна воля

Що таке спорт? Спорт — це виховання мужності і готовності жертвувати собою, навіть якщо сили закінчуються. Перед самим піком кар’єри в особистому житті борця сталася ще одна трагічна подія. Смерть матері. Він якраз був на міжнародних змаганнях (Ігри доброї волі) у 1986 р. в Москві, коли з Грозного повідомили жахливу новину. Несподіваний удар на 1,5 місяці повністю вибив з колії навіть такого мужнього людини. При підтримці близьких людей Варан зміг в терміновому порядку підготуватися до чемпіонату світу в Будапешті і виграти там срібло. Між іншим, він став єдиним призером за останні 12 років у своїй ваговій категорії з усіх радянських спортсменів!

Цікаве:  Кунг-фу, стиль Пяний кулак

Проте навантаження виявилася настільки неймовірною, що не пройшла безслідно для здоров’я. Довелося знову побувати в госпіталі, тепер вже їм. Бурденко. Спортсмен лікувався протягом двох довгих місяців. Потім, як і личить справжнім героям, Адлай Варан пообіцяв, що якщо не стане чемпіоном світу через рік, то буде називатися не Адлай, а Фатимат!

І свою обіцянку він, на щастя, стримав, вигравши титул чемпіона світу 1987 р. у Франції. Завершивши спортивну кар’єру в 1992 р. на чемпіонаті СНД у Москві, зайняв пост першого віце-президента Федерації спортивної боротьби Росії.