Час футбольного матчу, або і довше століття триває матч…

Якщо за «кубку»

Особливий статус у футболі у кубкових матчів. В матчах в турнірній системі за принципом «програв – вибув» не може бути нічиєю, не такий вже, до речі, рідкісної у футболі. Для того щоб виявити переможця, може знадобитися дуже багато часу. Навіть… вічність.

Так скільки триває футбольний кубковий матч? Звичайний регламент кубкових матчів такий. Спочатку 90 хвилин за правилами з суддівської добавкою (якщо суддя вважатиме за потрібне). Якщо по закінченні цього часу рівний, то призначаються додаткові 30 хвилин, розбиті на два тайми по п’ятнадцять хвилин, знову ж таки з суддівської добавкою (якщо знову ж арбітр вважатиме за потрібне). Якщо і після екстра-тайму нічия, то призначається серія пенальті. Кожна команда завдає по п’ять ударів з 11-метрової позначки. Забила більше, вважається переможницею. А ось, якщо знову виявляється рівність, команди наносять по одному удару до першої помилки. Не забив – програє. Ось ця серія пенальті може розтягнути час футбольного матчу теоретично до вічності, якщо команди умудряться весь час дотримуватися рівність.

Самою довгою серією пенальті вважається серія, трапилася в 2005 році в матчі першого раунду Кубка Намібії між командами «Пэллас» і «Сивикс». Після основного і додаткового часу – 2:2. У серії пенальті 48 (!) ударів і п’ятнадцять промахів з підсумкової перемогою «Пэлласа» – 17:16(!).

Цікаве:  Аргентинський футболіст Ліонель Мессі: біографія, особисте життя, карєра

Найдовша серія пенальті на рівні збірних команд відбулася в 2007 році на чемпіонаті Європи серед молодіжних команд між англійцями і голландцями. Після нічиєї 1:1 англійці перемогли – 13:12.

Рекордні показники встановили одного разу в матчі третього раунду Кубка Англії «Ліверпуль» з «Мідлсбро», пробивши в серії пенальті по 15 разів. Підсумок – 14:13 на користь «Ліверпуля». На це у команд пішло 16 хвилин. Дивіться відео:

Цікаво, що серія пенальті була впроваджена в правила тільки в 70-х роках минулого століття. Раніше команди в разі нічиїх перегравали матчі до тих пір, поки хто-небудь все-таки не перемагав. Пізніше стали застосовувати жереб – наприклад, підкидання монетки. У сучасному житті ці способи визначення переможців рідко застосовуються. На перший не вистачає часу в напруженому календарі змагань, а другий – несправедливий. Саме почуття несправедливості випробували футболісти збірної СРСР після півфіналу чемпіонату Європи 1968 року, коли програли італійцям тільки тому, що обрали не ту сторону монети. Серія пенальті – компроміс між несправедливістю і браком часу.