Кубок африканських націй з футболу

Чинний чемпіон

Результати Кубка африканських націй востаннє проводили в 2017 році. Турнір проходив у Габоні, у фінальній стадії взяли участь 16 збірних, поділених на 4 групи.

Збірна Габону ніколи зірок з неба не хапала, але на домашньому чемпіонаті нікому не дав себе обіграти. Правда, і перемогти ні разу не вийшла. Зігравши всі три матчі в нічию, габонці зайняли третє місце в групі А, залишившись за бортом плей-офф.

З несподіванок групового етапу варто виділити фіаско збірної Кот-дівуара, яка приїхала в ранзі чинного чемпіона. У групі З івуарійці зіграли в нічию з Того і ДР Конго, поступилися Марокко, зайняли третє місце.

На стадії 1/4 фіналу самим напруженим вийшло протистояння Камеруну та Сенегалу. Ні основний, ні додатковий час не виявив переможця, так і забити гол так нікому і не вдалося – 0:0. У серії післяматчевих пенальті футболісти були точні до п’ятого удару. Камерунець Венсан Абубакар був точним, а сенегалець Садио Мане промахнувся.

Цікаве:  Прапор ЦСКА: історія, вболівальники

У півфіналі Камерун вже впевнено розібрався зі збірною Гани, перемігши 2:0. А ось у другому протистоянні знову справа дійшла до серії пенальті. Єгипет і Буркіна-Фасо в основний час зіграли внічию 1:1. Коли справа дійшла до пенальті, промахувалися і ті, і інші. У підсумку переміг Єгипту 4:3.

Фінал кубка націй спочатку складався на користь єгиптян. На 22 хвилині Мохаммед ель-Ненни відкрив рахунок, який протримався до 60 хвилини, поки Ніколя НКулу не відновив рівновагу. А на 89 хвилині Венсан Абубакар забив вирішальний гол, забезпечивши Камеруну п’ятий титул в історії.