Що таке компютерний вірус? Класифікація, види та особливості

Комп’ютерні віруси та антивірусні програми

З моменту появи вірусів і антивирусников пройшло дуже багато часу. У різні роки з’являлися особливі шкідники, які запам’ятовувалися всьому світу завдяки своєму катастрофічного впливу.

Наприклад, CIH – вірус, який був присвячений трагедії на Чорнобильській АЕС. У момент активації «шкідник» паралізував роботу всіх систем. Nimida виявився найспритнішим вірусом, якому знадобилося чверть години для зараження мільйона ПК.

Slammer прозвали самим агресивним за те, що вірус видалив інформацію з 75 тисяч систем всього за 10 хвилин. Conficker прийнято вважати одним з найбільш небезпечних шкідників. Черв’як атакував системи на ОС Windows і за 3 місяці нашкодив 12 мільйонів комп’ютерів.

У 2000 році був зареєстрований вірус ILOVEYOU. Пізніше він потрапив у Книгу рекордів Гіннесса, отримавши звання «Самого руйнівного комп’ютерного вірусу в світі». Цей черв’як вразив 15 мільйонів комп’ютерів, а збиток світовій економіці за різними підрахунками склав 10-15 мільярдів доларів.

Цікаве:  Як поставити пароль на компютер: кілька найпростіших рішень

Зараз вірусні атаки досі відбуваються, але з ними деколи справляються потужні антивірусні програми. Існує міжнародна незалежна організація, яка аналізує працездатність захисних утиліт. AV-TEST представила список кращих антивирусников 2017 року:

• Avira Antivirus Pro;
  • Bitdefender Internet Security;
  • Kaspersky Lab Internet Security;
  • Norton Security;
  • Trend Micro Internet Security.

На даний момент це найбільш ефективні утиліти. І хоча всі вони платні, кожна має пробний період, а також відносно невисоку річну вартість.