Марія Шарапова: біографія, фото, особисте життя і спортивна карєра російської тенісистки

Великий шолом

На турнірах з всесвітньо знаменитої серії Великого шолома Шарапова виступає в самому початку 2003 року. Їй всього 15 років. На чемпіонаті, який проходить в Австралії, вона проходить кваліфікаційний відбір, але в першому ж раунді основної сітки програє Кларі Коукаловой з Чехії.

Далі на чемпіонаті у Франції героїня нашої статті знову не проходить далі першого раунду, поступившись Маги Сарні. Після цього її чекає успіх на траві. Шарапова обігрує трьох учасниць турніру в Бірмінгемі, в тому числі першу на турнірі Олену Дементьєву, доходить до півфіналу. Після цього входить в число ста найсильніших тенісисток світу.

На Вімблдоні Шарапова вибуває тільки в 4 раунді, по дорозі обігравши Олену Докич – № 11 в світовому рейтингу тенісисток-професіоналів.

Перший гучний успіх

Рейтинг Марії Шарапової зростає, вона вже впевнено почувається у першій сотні кращих тенісисток світу. У 2004 році юна спортсменка виробляє справжній фурор, виграючи Вімблдонський турнір. Ставши першою росіянкою в історії, котра перемогла на цих змаганнях.

У першому раунді героїня нашої статті без проблем бере гору над українкою Юлією Бейгельзімер у двох партіях. На наступному етапі виявляється сильніше англійки Енн Кеотавонг, а в третьому раунді тенісистки з Словаччини Даніели Гантуховій. У четвертому раунді їй протистоїть 31-я ракетка світу американка Емі Фразьер. Гра виходить більш запеклою, ніж попередні, але Шарапова знову виграє.

Цікаве:  Якщо матч перерваний, що зі ставкою, як вона буде розрахована?

У наступному раунді їй у суперниці дістається японка Ай Сугіяма, якій першої вдається взяти верх над Шараповою хоча б в одній партії, але підсумковий успіх у матчі знову за росіянкою 2:1 по партіях. У вирішальній грі за вихід у фінал Шарапова зустрічається з відомої вже на той час американської Ліндсей Девенпорт, що входить в топ-5 світового жіночого тенісу. Не впоравшись зі стартовим хвилюванням, поступається в першій партії 2:6, але потім виграє дві партії поспіль.

У фіналі юна росіянка грає з лідером світового рейтингу, ще однією американкою Сереною Вільямс, здобуваючи сенсаційну перемогу. Цей успіх дозволяє їй піднятися на 8-е місце в світовому рейтингу.