Скільки триває сет в тенісі? Не знає ніхто

Перевірено досвідченим шляхом

В реальності висновок про те, скільки триває сет у великому тенісі, з’ясували 22, 23 і 24 червня 2010 року в матчі першого кола Вімблдонського турніру американець Джон Изнер і француз Ніколя Маю. Їх зустріч тривала 11 годин 5 хвилин! Причому з двома перервами на ночівлю. 22-го і 23-го з’ясувати, хто з них сильніший, заважала наступає темнота. Втім, що вже говорити про матчі, якщо тільки один останній, п’ятий, вирішальний сет тривав 491 (!!!) хвилину, тобто більше восьми годин. Це довше, ніж який-небудь раніше матч цілком! А також самий «великий» по кількості геймів.

А починалося все дуже навіть невинно. Перший сет – 32 хвилини і 6:4 на користь Изнера. Другий – 29 хвилин і 6:3 на користь Травня. А от далі пішло «неподобство». Третій – 49 хвилин і 7:6 Травня. Четвертий – 64 хвилини і 7:6 за Изнером.

Вінцем матчу став п’ятий – 491 і 70:68 на користь Изнера. Зазначимо, що він тривав протягом двох днів: за рахунку 59:59 суперники пішли на другу ночівлю. Напевно думаючи: “І скільки триває сет в тенісі?!”

Цікаве:  Співрозмовник - це хто такий? Значення, синоніми і тлумачення

До таких цифр виявилося не готове навіть табло. За рахунку 47:47 воно впало свідомість», так як це був встановлений максимально можливий рахунок. До речі, приведення табло «почуття» також додало загального часу до рекордного сету.

Крім рекорду за часом непоступливі суперники встановили купу різноманітних досягнень і за кількістю подач, і за кількістю розіграшів, і… загалом, дуже багато.

На жаль, для Изнера перемога виявилася пірровою. У наступному колі він став легкою здобиччю (0:6, 2:6, 3:6) незіркової голландця, а в парному турнірі не зміг взяти участь через травми, викликаної перевтомою. Маю ж не зміг допомогти партнеру по парі в першому ж матчі турніру: матч вийшов знову довгим, і французам в першу чергу не вистачило сил.