Як оплачується робота у вихідний день?

Досить часто громадяни, які працюють в різних компаніях офіційно, змушені стикатися з необхідністю роботи у вихідні дні або свята. Роботодавці можуть вимагати від своїх фахівців виходу на роботу в такі дні, але при цьому діяльність повинна оплачуватися за підвищеними тарифами. Працівники можуть вимагати вищу оплату або надання відгулу.

Законодавче регулювання

Основні відомості про правила офіційної роботи закріплюються в ТК. У ст. 113 ТК прописується, що кожна людина має право на вихідні дні, але при цьому є певні ситуації, при яких роботодавці можуть вимагати від роботи працівників у вихідні та святкові дні.

Для виходу в такі дні потрібно наявність якої-небудь екстреної та значимої ситуації в компанії. Тому викликати працівників для виконання обов’язків поза робочого тижня допускається за умов:

  • потрібно виконати певні дії, які дозволяють попередити або усунути наслідки різних аварій або катастроф;
  • реалізація заходів, що запобігають різні нещасні випадки або нанесення матеріальної шкоди громадянам;
  • робота потрібно в результаті введення воєнного стану чи НС;
  • самі співробітники згодні з різних підстав працювати у вихідний, для чого попередньо повинен видаватися керівництвом фірми відповідний наказ.
Цікаве:  Публічна кадастрова карта земельної ділянки. Карта кадастрової вартості земельних ділянок

Існують певні категорії найманих спеціалістів, які не можуть бути викликані на роботу у вихідний, причому всі вони перераховуються у ст. 259 ТК. Додатково ст. 268 ТК зазначається, що не допускається залучати до понаднормової роботі неповнолітніх або вагітних жінок, причому навіть у ситуації, якщо вони згодні на таку діяльність.