Оформлення конспекту режимних моментів в старшій групі
Вихователь повинен заздалегідь спланувати свої дії, спрямовані на формування у дітей необхідних навичок самообслуговування. Для цього складається конспект проведення режимних моментів. У старшій групі особлива увага приділяється “проблемних зон”, а також усвідомленому ставленню дітей до гігієнічних процедур.
При плануванні дотримується наступна структура:
- Зазначення теми заходу (“Чергування в їдальні”, “Підготовка до денного сну”, “Умивання”), а також групи, для якої воно розроблено.
- Мета. Зазвичай вона визначається як закріплення навичок самообслуговування під час одягання, приймання їжі, умивання і т. д.
- Завдання. Вони пояснюють, яким чином вихователь збирається виконувати поставлені цілі. Завдання поділяються на розвиваючі, виховні та освітні. Перші спрямовані на навчання дітей практичних умінь (зав’язування шнурків, використання виделки і ножа). Виховні завдання формують потребу в порядку і чистоті, знайомлять з правилами поведінки, ввічливого спілкування. Освітні завдання розширюють уявлення про навколишній світ. Так, в процесі вмивання з дітьми можна провести бесіду про мікробах, а на обіді більше дізнатися про професії кухаря.
- Методи. Вихователь може використовувати словесне пояснення, наочні посібники з алгоритмами дій або демонстрацію практичного досвіду.
- Обладнання. Якщо справа відбувається в їдальні, то їм стане посуд, скатертини, серветки. У ванній кімнаті цю роль виконують мило, рушник. Іноді застосовуються наочні посібники, на яких проілюстровано послідовність вмивання або одягання.
- Хід заходу. Тут докладно описуються всі дії педагога, пояснення, які він дає дітлахам, вірші, загадки, казки і т. д.